CHRUDIM Vedení města Chrudim zrušilo chystané jednání zastupitelstva, které se mělo odehrát včera. Původně mělo mít osmnáct bodů, později po výhradách opozice a varování ministerstva vnitra jej radnice zredukovala na čtyři, a nakonec se rozhodla jednání zrušit.

Starosta František Pilný (ANO) zrušení jednání oznámil v neděli s tím, že „ve zveřejněném programu není v tuto chvíli k projednání navržen žádný bod, který by splňoval požadavek na zajištění bezpečnosti, vnitřního pořádku nebo řešení krizové situace“.

Zatímco v sousedních Pardubicích jednání zastupitelů zrušili hned, v Chrudimi se z toho stalo politické téma. Opozice žádala alespoň redukci programu, radniční koalice se snažila vymyslet, jak schůzi zvládnout. Ještě v pátek to Pilný vysvětloval tím, že když Chrudim nestačí požádat o dotaci na některé projekty, město by mohlo přijít o peníze. Podle ministerstva vnitra ale lze zasedání zastupitelstva nyní konat pouze za podmínky, že je to zcela nevyhnutelné. A to v Chrudimi evidentně nebylo.

„Starostovi jsem už ve středu psal, že to musí zrušit. Kdyby to udělal hned, mohli jsme si ušetřit tak 280 zbytečných mailů,“ řekl opoziční zastupitel Roman Málek (dp)

Region vydání: Mladá fronta DNES - pardubický kraj

 

TISK , Datum: 24.03.2020 , Zdroj: Mladá fronta DNES , Strana: 13 , Autor: (KDU-ČSL). , Vytištěno: 133 624 , Prodáno: 108 951 , Rubrika: Kraj Pardubický , Země: Česko