Právo

Málokterý politik povýšil tak rychle, jako se to podařilo ministrovi pro lidská práva a šéfovi Legislativní rady vlády Janu Chvojkovi (36). Ještě před sedmi lety figuroval na kandidátce do Sněmovny jako pouhý náhradník, pak prošel z posledního místa a nyní šéfuje krajské organizaci ČSSD a už pár týdnů zasedá ve

Město Chrudim připravilo netradiční poznávací cestu po kostelech Chrudimska. Zájemci se jí mohou zúčastnit zdarma, dosud váhající jistě přesvědčí netradičně pojatý program: zajímavé souvislosti totiž v odborném komentáři dodá známý chrudimský dirigent, muzikolog a pedagog Tomáš Židek a výklad zpestří dokonce i ukázkami hry na

 

 

 

Chrudimští radní doporučili zastupitelům schválit poskytnutí účelové dotace ve výši 67 tisíc korun římskokatolické farnosti – arciděkanství Chrudim.

„Dotace by měla směřovat na instalaci ochranných systémů proti holubům na kostele v Chrudimi. Ochranu kostela sítěmi jsme diskutovali již delší dobu, nyní bychom rádi projekt podpořili a přispěli tak k ochraně nejvýraznější dominanty historického centra města,“ říká místostarosta města Roman Málek (Koalice pro Chrudim).

Není to letos poprvé, co po komunálních volbách chrudimští obyvatelé dlouhé týdny čekají na první povolební zastupitelstvo, které by dokázalo zvolit nového starostu a radu města. Výjimkou není ani současný stav.

 Obě největší uskupení, SNK ED a hnutí ANO 2011, mají tentokrát po šesti mandátech, do společné koalice se jim však příliš nechce a hledají separátně podporu u menších stran. Vzájemné spojenectví ale zcela nevylučují, řekli ČTK zástupci obou uskupení.

Poklidnou hladinu jednání městského zastupitelstva v Chrudimi v pondělí v podvečer rozvířil opoziční zastupitel Roman Málek (Koalice pro Chrudim).

Vedení města nařkl z toho, že zpackanou parkovací politikou likviduje podnikatele v centru.

Starosta Petr Řezníček kritiku odmítl jako lacinou a předvolebně účelovou. Podle něj může problém vyřešit jen parkovací dům. Stát by měl v Moravově zahradě. „Radnice připravila téměř likvidační řešení. Do centra se po tomto opatření nikdo z venku nedostane a

Řada zastupitelstev měst v Pardubickém kraji v posledních týdnech řešila sociálně ožehavou otázku legálního hazardu na svém území.

Některá k problému přistoupila nekompromisně, jako například Litomyšl, jiná signalizovala změny do budoucnosti, jako třeba Chrudim. Krajské Pardubice jsou příkladem města, které se touto záležitostí zabývá tak formálně, až to vzbuzuje pobavení občanů.

„Nejsem zastáncem tak rychlých a nevratných řešení, mělo se o tom spíš diskutovat, ale takové je prostě rozhodnutí

 

 

 

Chrudimský zastupitel Roman Málek (Koalice pro Chrudim) přichází s myšlenkou vybudovat v chrudimském parku Republiky lavičku Václava Havla.

„Lavička Václava Havla je pamětním místem. Tvoří jej dvě křesla spojená kulatým stolem, jehož středem prorůstá strom. Budování laviček Václava Havla je celosvětovým projektem, který inicioval velvyslanec ČR v USA Petr Gandalovič spolu s architektem a designérem Bořkem Šípkem,“ řekl Právu Málek. S návrhem Havlovy lavičky se také koncem května budou

Většina měst na Pardubicku v posledních týdnech spěšně přijímá opatření, kterými by plně vyhověla liteře zákona o ochraně osobních údajů. Zároveň kroutí hlavou nad interpretací zákona, ve které je víc byrokracie než logiky.

 

Zasedání zastupitelstva je sice veřejné, ale osobní údaje zde vyřčené se nesmějí dostat z jednacího sálu. „Ředitel úřadu na ochranu osobních údajů pan Igor Němec nás na semináři opakovaně, snad šestkrát, varoval, že za únik osobních údajů je trestní sazba tři roky," řekl

Zmatky provázely tento týden mimořádné jednání městského zastupitelstva v Chrudimi. Starosta Petr Řezníček (SNK ED) novinářům v úterý ráno řekl, že se bude konat v pátek v 8 hodin ráno a jediným bodem jednání je schválení dotace 2,5 miliónu korun pro místní sportovní klub AFK Chrudim. Vše ale bylo nakonec o poznání složitější, fotbalisté o dotaci přišli, nebyla schválena v termínu.

 

„Starosta svolal jednání zastupitelstva 22 hodin před jeho zasedáním. Když tři čtvrtiny zastupitelů přišly

CHRUDIM – Soukromé sanatorium pro seniory, které využívalo provizorní prostory v bývalém chrudimském pivovaru, bude v nejbližší době uzavřeno.

Z rozhodnutí stavebního úřadu se tak z domova pro seniory bude muset vystěhovat 38 klientů. „Náš sociální odbor bude spolupracovat, budeme hledat možnosti umístění těchto pacientů v jiných zařízeních," slíbil místostarosta Chrudimi Roman Málek (Koalice pro Chrudim).

„Podle mých informací stavební úřad při kontrole zařízení konstatoval závažné

Město Chrudim ve spolupráci se společností Heliczech pořádá vyhlídkové lety helikoptérou.„Zítra od 13 do 16 hodin nabízíme možnost vyhlídkových letů vrtulníkem Robinson R44,“ oznámil chrudimský místostarosta Roman Málek (KPCH).

Regionální mutace| Právo - severovýchodní Čechy

Právo | 4.5.2012 | Rubrika: Severovýchodní Čechy | Strana: 8 | autor: (ner) | Téma: Městský úřad Chrudim