MF Dnes

Chrudim má od včerejška nové vedení města, které lze charakterizovat jediným slovem: Změna. Jejím symbolem bylo pak to, že dlouholetý místostarosta a starosta Petr Řezníček po 28 letech usedl poprvé do opoziční lavice.

CHRUDIM Bez nejmenších problémů se včera ujala moci v Chrudimi nová koalice ANO, Chrudimáků, Pirátů a ČSSD v čele s novým starostou

Jisté je, že pár fanoušků komunální politiky bude moci sledovat jednání zastupitelů v Chrudimi online nebo se podívat na rozklikávací rozpočet. Rodící se koalice ANO, Chrudimáci, Piráti a ČSSD změní hlavně styl, co do obsahu je zatím spíše hádankou.

CHRUDIM Politici, kteří řídili Chrudim 28 let v čele se starostou Petrem Řezníčkem (SNK ED)

V roce 2005 se zástupci obcí na Chrudimsku rozhodli svěřit provozování vodárenské soustavy na 25 let rakouskému investoru. Chrudim za to dostala 40 milionů korun. Někteří politici chtějí dostat vodu zpět.

CHRUDIM Plzeň před třemi roky vykoupila od francouzské společnosti Veolia podíl v městské vodárně za 700 milionů. Obce na severu Čech za návrat kontroly nad pitnou vodou zaplatí dvě

SVITAVY V menších okresních městech kraje jsou proti předchozím komunálním volbám největší změny na prvních místech kandidátek v Ústí nad Orlicí a Svitavách.
V Ústí se šest z deseti lídrů liší od situace před čtyřmi lety, další zase změnili kandidující subjekt. O něco menší změny doznaly

V Pardubicích podalo kandidátku do komunálních voleb 15 uskupení, v roce 2014 jich bylo 17. Primátor Martin Charvát (ANO) chce funkci obhájit. V ostatních velkých městech v regionu bude kandidovat zhruba stejný počet stran a hnutí jako před čtyřmi lety, všichni starostové své funkce obhajují.

O post starosty Chrudimi by se měli v podzimních komunálních volbách utkat SNK Evropští demokraté starosty Petra Řezníčka a hnutí ANO, které před čtyřmi roky bylo těsně druhé.

CHRUDIM Zatímco Václavu Klausovi se termín sarajevský atentát podařilo prosadit jako vžité označení pro politickou krizi na konci devadesátých let, vánoční podraz, o


Chrudim

Chrudim vydala novou mapu s průvodcem po rekreačních lesích na Podhůře. „Informační materiál nahradil starší vydání. V rekreačních lesích každý rok vznikne nová turistická atrakce, zřejmě i proto jejich obliba neustále roste. Jednou z nejnovějších zajímavostí je například bezbariérový okruh vhodný pro handicapované


Na sklonku socialismu se Chrudim chystala k velkému rozmachu. Po sídlišti Stromovka měly nad městem vyrůst paneláky až pro osm tisíc lidí. Z vize zůstaly nad Chrudimí trčet tři třináctipodlažní věžáky, které se staly novou a nechtěnou dominantou města.

CHRUDIM Málokdy je název sídliště tak přiléhavý jako v tomto případě.
Na sídlišti Na Větrníku

CHRUDIM Dvě nové cyklostezky a více jak pět set nových parkovacích míst pro cyklisty. S tím počítá plán obcí sdružených do Mikroregionu Chrudimska na letošní rok.

Z kraje blížících se prázdnin budou v okolí tří desítek obcí mikroregionu umístěny cyklostojany pro cyklisty.

„Mikroregion se dlouhodobě stará o vyvážený

Vedení Chrudimi chce ochránit dva panelové domy v sídlišti Na Šancích, které opakovaně zaplavila velká voda, stavbou poldru. Je ale možné, že plán v zastupitelstvu neprojde.
Město zvolilo řešení, jež je podle kritiků neúměrně drahé. Výhrady má i krajský úřad.

CHRUDIM Přívalový déšť už dvakrát za posledních deset let