MF Dnes

Radní Chrudimi se rozhodli, že letos nebudou pořádat tradiční pouť se stánky a atrakcemi, na níž pravidelně na začátku srpna míří tisíce lidí. Opoziční zastupitel Roman Málek vzápětí přišel s žádostí, aby pouť mohl na městských pozemcích zorganizovat sám. Radnice nyní váhá, zda na nabídku kývne.

Pro Chrudim i sousední Heřmanův Městec je pouť největší událostí roku. Obě města jsou na ni hrdá, protože přiláká až desetitisíce lidí. Zatímco ale Heřmanův Městec o slavnost přijít nechce a připravuje

CHRUDIM Vedení Chrudimi zavěsilo na fasádu radnice svisle českou státní vlajku jako výraz díků za první uzdravené občany ve městě, ale i v celém kraji. Některým politikům ale takový krok nepřidá vhodný.
Starosta Chrudimi František Pilný (ANO) to vysvětlil snahou připomínat nejenom negativní důsledky pandemie, ale i dobré zprávy. „Takovou zprávou je jistě informace o uzdravených z nemoci covid-19, a to jak v celém kraji, tak právě v našem městě. Mohu prozradit, že v Chrudimi už je uzdraveno

CHRUDIM Vedení města Chrudim zrušilo chystané jednání zastupitelstva, které se mělo odehrát včera. Původně mělo mít osmnáct bodů, později po výhradách opozice a varování ministerstva vnitra jej radnice zredukovala na čtyři, a nakonec se rozhodla jednání zrušit.

Starosta František Pilný (ANO) zrušení jednání oznámil v neděli s tím, že „ve zveřejněném programu není v tuto chvíli k projednání navržen žádný bod, který by splňoval požadavek na zajištění bezpečnosti, vnitřního pořádku nebo řešení

CHRUDIM, SLATIŇANY Chrudim se obává, že po dokončení obchvatu města v příštím roce by mohli místní podnikatelé i muzea pocítit odliv návštěvníků. Chtějí proto připravit plán, jak tomu čelit.
„Jsou známé případy měst, která se pět až sedm let vzpamatovávala z toho, že doprava začala jezdit jinudy, což má dopad na gastronomický průmysl, na muzea a podobně. Když člověk projíždí městem, tak si všimne, přibrzdí, zastaví,“ uvedl zastupitel KDU-ČSL Roman Málek.


Zastupitelé na posledním

CHRUDIM Chrudim se rozhodla, že nebude následovat příkladu radnic v Pardubicích a v Moravské Třebové, které vybudovaly u svého vlakového nádraží cyklověž. A to i přesto, že vedení města před třemi roky oznámilo, že věž vznikne v rámci stavby nového terminálu před vlakovým nádražím. Opoziční zastupitel Roman Málek (KDU-ČSL) rozhodnutí radnice

Chrudim pohořela s plánem získat kontrolu nad vodárnami, které má provozovat až do roku 2030 Energie AG. Akcionáři společnosti Vodovody a kanalizace (VAK) Chrudim včera nezvolili starostu Chrudimi Františka Pilného (ANO) ani do představenstva firmy.

CHRUDIM Říká se tomu lekce z politické naivity a zcela zdarma ji nyní obdrželo nové vedení Chrudimi.
Tamní hnutí ANO a Piráti se

CHRUDIM Tak dlouho trval radním Chrudimi nákup úsekového měřiče, který měl zpomalit auta na Václavské ulici, až se ho tamní lidé dost možná ani nedočkají. Nové vedení města má totiž trochu jiné plány.
Zastupitelé Chrudimi sice schválili na měření rychlosti peníze, s nimiž počítalo předchozí vedení města, ale ve skutečnosti zatím

CHRUDIM První ostré jednání zastupitelů v Chrudimi přineslo nejen schválení rozpočtu na rok 2019, ale možná i odpověď na otázku, zda Babišovo hnutí ovládající s Piráty a Chrudimáky radnici bude vůči opozici podobně arogantní jako před čtyřmi lety v Pardubicích.


Epizoda z pondělního zasedání naznačuje, že asi ne. Zastupitel ANO Jiří Lesák

Zástupci Bylan chtějí postavit stezku pro pěší a cyklisty do Chrudimi, která ale musí překonat trať. I když po ní už léta nic nejezdí, zásadně to komplikuje jejich plány. Zjistili, že jedinou pro ně možnou variantou je postavit most nad železnicí, která ale nejspíš bude zrušena.

BYLANY Bylany si objednaly u projektanta plány na stavbu mostu. Má po něm vést


Nové vedení Chrudimi chce předělat návrh rozpočtu na příští rok tak, aby v něm byly peníze na zahájení stavby kanalizace v Medlešicích. Tvrdí, že jde o kostlivce, který po sobě nechali bývalí radní. Ti namítají, že o problému všichni vědí.

CHRUDIM Stačí si jen představit, jak by ta hesla před volbami mohla znít: Vize pro novou Chrudimi