MF Dnes

Muzeum barokních soch v Chrudimi bude fungovat i v příštích letech, přestože jsou radní dlouhodobě nespokojeni s jeho návštěvností a vysokými náklady na provoz. Nedokázali se totiž shodnout, jak bývalý kostel jinak využít. 

CHRUDIM Novinkou letošní sezony v Muzeu barokních soch v Chrudimi by měla být interaktivní zábava pro děti v kryptě. Je to drobnost, která potěší rodiny s dětmi, pokud tam zavítají. Ale v zásadě nic, co by změnilo charakter muzea.

Pro

Lidé v Chrudimi si budou zvykat na nové logo. Tři písmenka v názvu se pozvednou nahoru, aby naznačila existenci dvou forten ve hradbách. Tradiční chrudimské barvy nahradí oranžová a odstíny zelené. 

CHRUDIM Vítězný návrh nového loga Chrudimi, který vybrala odborná porota, vyvolal u řady místních politiků podobné pocity. Zděšení.

„Strašně se mi to nelíbilo. Jakmile jsem se na to díval podruhé, zjistil jsem, že to má náboj, který naše ospalé město potřebuje,“

CHRUDIM Zástupci Chrudimi se nebojí, že po otevření nového obchvatu bude do města jezdit výrazně méně lidí. Zatímco bývalé vedení chtělo odlivu návštěvníků zabránit například rozmístěním billboardů podél nové silnice nebo nápisů na mostech, současní radní si myslí, že to není nutné.

Komise pro cestovní ruch soudí, že u obchvatu stačí osadit hnědé cedule informující o zajímavých turistických a kulturních cílech, pokud to příslušné úřady schválí. „Stejně jako komise pro cestovní ruch nechápu

Pokud by svah pod Myší dírou v Chrudimi zaplnili potkani, město by je nechalo ihned vyhubit. Jde ale o nutrie, oblíbené mezi částí obyvatel, a tak s nimi radní zatím zacházejí v rukavičkách. Plánují změnit vyhlášku, která umožní strážníkům pokutovat krmení zvířat. Část politiků je ale proti.

CHRUDIM Co mají společného holubi a nutrie? Už brzy se ocitnou vedle sebe ve vyhlášce o veřejném pořádku v Chrudimi. Město už v minulosti zakázalo lidem pod hrozbou pokuty krmit holuby, nyní k nim přibudou


Chrudim dokončila největší investici tohoto volebního období. Novým dopravním terminálem se ale nikdo moc nechlubí. Radní tvrdí, že ne úplně povedený projekt zdědili.

CHRUDIM Nově otevřený dopravní terminál v Chrudimi udělal z tohoto dosud špinavého koutu u vlakového nádraží důstojný vstup do města se skleněným zastřešením, lavičkami, kašnou, parkovacími místy a novým dlážděním.
Přesto jeho spuštění provázejí rozpaky lidí i politiků. Mimo jiné proto, že projekt vznikal v časech hojnosti a

Pořadatelé silvestrovské oslavy na Resselově náměstí v Chrudimi letos akci vzdají. Tvrdí, že podmínky od města jsou příliš přísné. „Největší kámen úrazu je skutečnost, že bychom Silvestr museli udělat sedící. Podle současných podmínek totiž při oslavě Silvestra každý návštěvník musí sedět. Pro nás by to znamenalo půjčit si zhruba osm set plastových židlí či stolů a kontrolovat návštěvníky, jestli v mraze sedí,“ uvedl za pořadatele Roman Málek.
¨
TISK , Datum: 18.09.2020 , Zdroj

 CHRUDIM Vedení Chrudimi včera neprosadilo v zastupitelstvu schválení šesti milionů korun na přípravu projektu rekonstrukce sportovní haly, klíčové investice tohoto volebního období. Opozice si stěžovala mimo jiné na to, že odhadovaná cena za modernizaci se bez varování zvýšila z původně uvažovaných 60 milionů na 125 milionů korun.

„Co se stalo za čtyři měsíce, že se stavba prodražila o 65 milionů korun?“ ptal se opoziční zastupitel Roman Málek (KDU-ČSL).
Vedení města tvrdí, že

V Chrudimi se pod taktovkou Pirátů chystá tak trochu pirátský pokus radních prodat městské pozemky na stavbu ekologické farmy, přestože celý městský úřad jako jeden muž říká: „Ne, rozhodně to nedělejte!“

CHRUDIM Ekologické centrum Eko.land.eu chce vybudovat malou komunitní farmu na okraji rekreačních lesů u Chrudimi. Mluvčí spolku Ladislav Nolde požádal město o prodej téměř hektaru lesních pozemků na Podhůře hned vedle domu, kde žije. Radní předběžně souhlasili, o záměru prodat bude v pondělí

Chrudim by měla podpořit cyklostezku

Přečetl jsem si článek „Boj za zrušení nevyužívané trati Chrudim nepodpoří“ a byl nemile překvapen. Dlouhodobě jsme se snažili zrealizovat cyklostezku z Chrudimi na Heřmanův Městec, ale vždy převýšily státní zájmy zásobování skladu. Proto jsem uvítal krok společného memoranda, kdy by mohla cyklostezka vzniknout a stát by zřejmě ušetřil každoročně okolo čtyř milionů korun na údržbu tratě, kde vlaky stejně nejezdí. Jak to ale vypadá, starosta města Chrudim

Tyršův dům sloužící desítky let jako součást sportovní haly v Chrudimi čeká patrně demolice. Nové vedení města dospělo k názoru, že dům z roku 1898, který obludně upravil komunistický režim, nemá smysl opravovat.

CHRUDIM Už jen ze starých fotek lze tušit, jak vypadaly fresky Františka Urbana na domě okresního zastupitelstva, který Chrudim otevřela v roce 1898. Původní fasádu zakryl břízolit, ozdobné prvky byly strhány, podobně dopadla i sousední sokolovna. Vedení Chrudimi chystá opravu celého