Tiskové zprávy

Celý článek

Chrudim – pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

Vedení města Chrudim oznámilo, že se pouť v roce 2020 nebude konat. Hlavním důvodem bylo, že virová situace je nejasná a přípravy by musely již začít. Proto se vedení města rozhodlo tradiční pouť bez náhrady zrušit.

„S ohledem na podněty, které jsme dostali, a i s ohledem na zkušenosti, která jako největší produkční společnost ve městě máme, jsme se rozhodli Chrudimskou pouť uspořádat

Celý článek

Chrudim – sdružení téměř třiceti obcí na Chrudimsku, které se primárně věnuje rozvoji cyklostezek, doprovodné infastruktuře a cestovnímu ruchu, bylo aktivní i v době koronaviru.
„Vláda úplně zapomněla na obce a celý stav byl hodně zmatečný. Občané si poradili sami, a řada starostů zvládla situaci velmi dobře. Pomáhal také mikroregion. Na počátku legislativně, následně realizoval společné nákupy,“ přibližuje předseda svazku a slatiňanský starosta Ivan Jeník.

Tento týden Mikroregion

Celý článek

Chrudim – Do krajského kola soutěže o nejlepší školní časopis se mohou hlásit všichni vydavatelé školních, oddílových či klubových časopisů. Akci pořádá Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s krajským koordinátorem zapsaným spolkem Altus pod záštitou radního Pardubického kraje Pavla Šotoly a europoslance Tomáše Zdechovského. Letos se celostátně koná již čtrnáctý ročník soutěže.
Přihlášení časopisů je velmi jednoduché. „Stačí na stránkách

Celý článek

Chrudim – starosta města František Pilný (ANO 2011) nereflektuje právní výklad ministerstva vnitra, na žádosti opozice nereaguje, a i v současné situaci chce pořádat zastupitelstvo města bez navrhovaných změn.


Z programu zastupitelstva je přitom jen jeden bod z 18 v souladu se zákony, ostatní jsou za hranicí. Některé body jdou podle opozice navíc proti zájmům města. Je to záměr?


Zástupci chrudimských opozičních stran SNK-ED, ODS a Koalice pro Chrudim požádali začátkem tohoto týdne starostu

Celý článek

Chrudim – v pondělí 17. února projedná zastupitelstvo města dostavbu Hotelu Bohemia. Ten je již sedm let zakonzervován a stále čeká na svoji dostavbu. Přitom město bylo velmi vstřícné, nabídlo pozemky, finanční podporu výstavby parkovacího domu, ale současný majitel téměř nekomunikuje.

„Hotel již jednou prošel zdařilou rekonstrukcí, získal si svoji klientelu

Celý článek

Chrudim – oslavu konce roku si na chrudimském Resselově náměstí nenechalo ujít na šest set návštěvníků, kteří až do jedné ráno tančili a dobře se bavili na náměstí. Odpočítávání vstupu do nového roku se ujal současný starosta František Pilný, ale i bývalý starosta Petr Řezníček společně s poslancem Davidem Kasalem a