Tiskové zprávy

Celý článek

Chrudim – zavřené školy, ale i omezení volnočasových aktivit bylo příčinou nižšího počtu přihlášených školních časopisů ve východních Čechách. Přesto organizátoři nevzdali boj, ocenili nejlepší časopisy a poděkovali jim za účast. V letošním roce bohužel bez oficiálního vyhlášení, exkurzí a seminářů.


„V Královéhradeckém kraji se nejlépe umístil časopis Exkluziv (vydává ZŠ Dobruška), v Pardubickém kraji se nejlépe umístily časopisy Školní drby (Speciální základní škola a střední škola Svitavy –

Číst dál: chrudimsky silvestr 2

Chrudim – pořadatelé akci to mají v době covidu velmi těžké, v Chrudimi dvojnásobě. V létě byla snaha uspořádat Chrudimskou pouť a následně i Chrudimskou retro pouť, ale oběma akcím radnice dala stopku. Oblíbený festival vín Vinoforum se musel přesunout z krásného prostředí Muzea, běžecká akce Chrudimská desítka skončila. Zánik nyní hrozí i Silvestru na náměstí.
Po osmi měsících zvažování vystavili zástupci ANO 2011, Pirátů a TOP 09 takové požadavky, že pořadatelé tradičního rozloučení s rokem

Celý článek

Praha/Chrudim - dobrá věc se podařila. Včera (16.6.2020) poslanci odhlasovali po dlouhodobém tlaku lidoveckých zákonodárců a starostů z celé republiky finanční kompenzace pro města a obce ve výši 1200 korun na obyvatele.


Tomu předcházel například i dopis schválený většinou Zastupitelstva města Chrudim, který odešel poslancům a premiérovi, ale také úterní demonstrace zástupců obcí v Praze. Té se zúčastnil také zastupitel a bývalý trojnásobný místostarosta Roman Málek (za Koalici pro Chrudim –

Celý článek

Chrudim – Rada města Chrudim projednala v pondělí 8. června žádost pořadatele o Chrudimskou pouť, ale nepřijala pozitivní stanovisko.


„V první řadě bych chtěl poděkovat, že Rada města projednala tuto žádost podle našeho přání, ale zároveň vyjádřit politování, že nás nepřizvala k osobnímu jednání, abychom si vyjasnili možnosti a podmínky pořádání. Navíc z toho zbytečně radnice udělala politický spor,“ komentuje kroky radnice Roman Málek z pořadatelské agentury R36.cz.
Pořadatelé se

Celý článek

Chrudim – pořadatelé tradičního Chrudimského Silvestra se snaží zachránit Chrudimskou pouť 2020.

Vedení města Chrudim oznámilo, že se pouť v roce 2020 nebude konat. Hlavním důvodem bylo, že virová situace je nejasná a přípravy by musely již začít. Proto se vedení města rozhodlo tradiční pouť bez náhrady zrušit.

„S ohledem na podněty, které jsme dostali, a i s ohledem na zkušenosti, která jako největší produkční společnost ve městě máme, jsme se rozhodli Chrudimskou pouť uspořádat

Celý článek

Chrudim – sdružení téměř třiceti obcí na Chrudimsku, které se primárně věnuje rozvoji cyklostezek, doprovodné infastruktuře a cestovnímu ruchu, bylo aktivní i v době koronaviru.
„Vláda úplně zapomněla na obce a celý stav byl hodně zmatečný. Občané si poradili sami, a řada starostů zvládla situaci velmi dobře. Pomáhal také mikroregion. Na počátku legislativně, následně realizoval společné nákupy,“ přibližuje předseda svazku a slatiňanský starosta Ivan Jeník.

Tento týden Mikroregion