Deník

Chrudim – V Chrudimi plánují opravit nejen pěší lávky u Komerční banky a v Úzké ulici, ale také most v Soukenické ulici. Zatímco lávky jsou uzavřené, na most nadále můžou chodci i auta.
„Most má narušenou nosnou betonovou konstrukci,“ řekl místostarosta Aleš Nunvář. Most přes říční náhon se nachází mezi

V Chrudimi začalo personální zemětřesení v městských společnostech. Technické služby mají místo pěti jednatelů jen tři.
Chrudim – Chrudimští radní v pondělí odhlasovali řadu personálních změn ve vedení městských společností.
Na následné tiskové konferenci také potvrdili výměnu v dozorčí radě Elektráren Opatovice. V té

Stavba nového terminálu veřejné dopravy v prostoru před chrudimským vlakovým nádražím začne s velkou pravděpodobností letos v září.

Okolí chrudimského vlakového a autobusového nádraží. / Foto: Deník/ Marek Nečina
Chrudim může při realizaci stavby počítat s třicetimilionovou dotací z programu Integrovaných územních investic

Z provozování chrudimského Muzea barokních soch vzniká ročně ztráta 2,5 milionu. Z památky a výstavní expozice, kterou spravuje městská kulturní organizace Chrudimská beseda, totiž plynou jen pramalé příjmy.


Výrok, že se turisté do muzea nehrnou, by byl milosrdný opis skutečnosti. Návštěvnost je jednoduše mizerná.
Muzeum nicméně funguje a

Chrudim – Chrudimští radní schválili písemně formulované zásady pro vydávání Chrudimského zpravodaje. Mají v něm zajistit dostatek prostoru pro publikování článků nebo polemických textů z pera opozičních zastupitelů. Uvedené zásady doposud neměly písemnou podobu, takže redakční rada měsíčníku se při rozhodování o

Chrudim – Mohou po prudkých deštích opět plavat auta zaparkovaná na chrudimském sídlišti Šance? Zatím určitě ano. Vodě stékající z okolních polí totiž stále nic nebrání v tom, aby znovu vtrhla mezi paneláky nebo do domovních sklepních kójí.

Přes opakované diskuze a různé návrhy předkládané v

Technologie dnes umožňují vážení odpadu pro každou domácnost zvlášť. Pro bytové domy to ale tak docela neplatí a navíc jde o řešení, do kterého by se musely lokálně investovat až miliony korun.


Slatiňany, Chrudim – Ve Slatiňanech přemýšlejí, jak efektivně nakládat se separovanými i směsnými odpady. Jednou z uvažovaných možností by mohlo

Město Chrudim zatím nevyužívá odkoupenou plochu za nádražním plotem. Chrudim – Zaparkovat auto v blízkosti chrudimského nádraží bývá často problém. A bude hůř. Parkovacích míst ještě ubude kvůli plánované rekonstrukci prostranství před nádražní budovou a podél značné části přilehlé ulice Čs. armády.

Na komplikace

Chrudim – Průchozí dřevěné lešení, které teď obtáčí jedno z křídel budovy Muzea v Chrudimi, se místním příliš nelíbí. „Takových tunelů bývala centra měst plná v éře socialismu. Dnes je to spíš výjimka. Pěkné to není, ale pokud bude fasáda rychle opravena, tak to přežiji,“ řekla včera Deníku jedna z

Ustavující schůze chrudimského zastupitelstva se uskuteční v pondělí.

Chrudim – Koaliční smlouva mezi hnutím ANO 2011, Chrudimáky, Piráty a sociálními demokraty byla podepsána, když předtím u Pirátů prošla ještě vnitrostranickým schvalovacím procesem. Po pondělní ustavující schůzi městského zastupitelstva by tak Chrudim měla mít


Vítěz voleb našel jasnou programovou shodu s chrudimskými Piráty.


Chrudim - Vítěz voleb v Chrudimi, hnutí ANO, se naplno ujal iniciativy při snaze sestavit příští radniční koalici. Lídr hnutí František Pilný mluví o výrazné shodě s programem Pirátů.
„Se zástupci Pirátů jsme se sešli v neděli pozdě večer a prošli jsme si vzájemně