Deník

Technologie dnes umožňují vážení odpadu pro každou domácnost zvlášť. Pro bytové domy to ale tak docela neplatí a navíc jde o řešení, do kterého by se musely lokálně investovat až miliony korun.


Slatiňany, Chrudim – Ve Slatiňanech přemýšlejí, jak efektivně nakládat se separovanými i směsnými odpady. Jednou z uvažovaných možností by mohlo

Město Chrudim zatím nevyužívá odkoupenou plochu za nádražním plotem. Chrudim – Zaparkovat auto v blízkosti chrudimského nádraží bývá často problém. A bude hůř. Parkovacích míst ještě ubude kvůli plánované rekonstrukci prostranství před nádražní budovou a podél značné části přilehlé ulice Čs. armády.

Na komplikace

Chrudim – Průchozí dřevěné lešení, které teď obtáčí jedno z křídel budovy Muzea v Chrudimi, se místním příliš nelíbí. „Takových tunelů bývala centra měst plná v éře socialismu. Dnes je to spíš výjimka. Pěkné to není, ale pokud bude fasáda rychle opravena, tak to přežiji,“ řekla včera Deníku jedna z

Ustavující schůze chrudimského zastupitelstva se uskuteční v pondělí.

Chrudim – Koaliční smlouva mezi hnutím ANO 2011, Chrudimáky, Piráty a sociálními demokraty byla podepsána, když předtím u Pirátů prošla ještě vnitrostranickým schvalovacím procesem. Po pondělní ustavující schůzi městského zastupitelstva by tak Chrudim měla mít


Vítěz voleb našel jasnou programovou shodu s chrudimskými Piráty.


Chrudim - Vítěz voleb v Chrudimi, hnutí ANO, se naplno ujal iniciativy při snaze sestavit příští radniční koalici. Lídr hnutí František Pilný mluví o výrazné shodě s programem Pirátů.
„Se zástupci Pirátů jsme se sešli v neděli pozdě večer a prošli jsme si vzájemně

Zatímco v Ústí nad Orlicí a Svitavách voliči dali jednoznačně důvěru tamním starostům, v Chrudimi zvítězilo hnutí ANO nad SNK ED starosty Petra Řezníčka. Nevyhrál ani další politický matador - starosta České Třebové Jaroslav Zedník. O jejich osudu rozhodne až povolební vyjednávání.

Svitavy, Ústí nad Orlicí, Lanškroun, Polička


Hnutí ANO usiluje o trofej „politického dinosaura“ a starosty Petra Řezníčka.

Chrudim – Do hlasování Chrudimáků v říjnových komunálních volbách vkládá velké naděje hnutí ANO, které se chce vymanit ze své dnešní opoziční role.
Nebude to ale mít snadné, neboť ve stávající koalici, složené z

Komunální volby 2018

Z titulní strany

Opoziční zastupitel Josef Káles (Svobodní) v diskuzi nad jedním z bodů jednání uvedl, že už dva měsíce marně čeká odpověď od vedení města. Navrhl pořádání on-line přenosů z jednání zastupitelstva. „Přitom, pane starosto, máte vedle sebe čtyři místostarosty a také poměrně velký tým


Sezona veletrhů cestovního ruchu se chýlí k závěru.
Chrudim – Město Chrudim se v pátek a sobotu zúčastnilo veletrhu cestovního ruchu Travelfest v Českých Budějovicích. Zástupci Chrudimi tam představili nejen samotné město, ale také oblast Železných hor.
„Veletrhu v Českých Budějovicích jsme se zúčastnili před několika lety při propagaci turistické oblasti

Mezi Chrudimí a Slatiňany se má jezdit nejvýše 70 kilometrů v hodině.

Chrudim – Na silnici I/37 v úseku propojujícím města Chrudim a Slatiňany vyhaslo v posledních deseti letech pět lidských životů. Podle některých zbytečně. „Už by se s tím mělo něco dělat,“ říká už léta například Věra Doležalová, která bydlí nedaleko zmíněné silnice.


Města v Pardubickém kraji chystají mnoho akcí, kterými připomenou 100 let od vzniku ČSR.

Pardubický kraj – Koncerty, dobové akce, ohňostroje, nové pomníky i utajovaná překvapení. Oslavy 100 let od vzniku samostatného Československa potrvají v kraji celý rok.