Deník

Chrudim prodává pozemky v průmyslové zóně za 990 korun bez DPH. Podle části opozice je to ale pod cenou a město by mělo požadovat mnohem víc. Radní tvrdí, že jde o podporu místních investorů. Zároveň ale říkají, že v budoucnu cenu zvýší. CHRUDIM Město Chrudim mělo před dvěma roky dva posudky na to, jaká je hodnota pozemků, které nabízí firmám v průmyslové zóně západ. Jeden stanovil cenu 1700 korun za metr, druhý, který si nechal zpracovat jeden ze zájemců, ji vyčíslil na 650 korun. Radní a poté

Novela zákona o dani z nemovitosti, která je součástí vládního konsolidačního balíčku, přinesla zdražení této daně. Deník vypočítal, o kolik si budou lidé v Chrudimi muset za různě velké byty či domy průměrně připlatit. Konkrétní výměr daně z nemovitosti každému majiteli zašle finanční úřad během jarních měsíců.

Chrudim – Daň z nemovitosti se vypočítává z několika koeficientů, které násobí základní sazbu. Ta navíc v případě budovy obytného typu, mezi které se řadí rodinný dům, bytový dům nebo

Chrudim se rozhodla: Chce koupit uzavřený hotel
Chrudim zkusí koupit a dostavět uzavřený hotel Bohemia. Má to však tolik podmínek, že o transakci se dost možná bude jenom mluvit.

CHRUDIM Radní Chrudimi se v pondělí shodli, že se pokusí koupit uzavřený hotel Bohemia a dokončit jeho rekonstrukci, kterou před deseti lety přerušilo policejní vyšetřování. Hotel postavený na začátku sedmdesátých let měl fungovat jako výkladní skříň bývalého režimu v Chrudimi. Posledních deset let má docela jinou

Hotel Bohemia v Chrudimi je na prodej za čtyřicet milionů korun. Dá se očekávat, že kolem případné koupě hotelu nebo samotného parkoviště bude velká diskuse.
Chrudim– Rozestavěný hotel Bohemia v Chrudimi hyzdí město už více než deset let. Na konci února se uskutečnilo další jednání vedení města s vlastníkem objektu a konečně je na světě návrh konkrétního řešení. „Majitel se prodeji hotelu nebrání.
Stanovil si cenu čtyřicet milionů korun, parkoviště vyčíslil na 8,4 milionu. Já osobně bych s koupí

Už se nic nezmění. Zastupitelé v pondělí schválili vyhlášku o svozu komunálního odpadu, podle které budou Chrudimáci platit tisíc korun ročně. Jde tedy o sedmdesátiprocentní nárůst, se kterým se opozice nechtěla smířit, a proto padaly námitky i různé protinávrhy. Ale protože má koalice ANO, Chrudimáků a Pirátů patnáct hlasů ze sedmadvaceti, výsledek hlasování nebyl ničím překvapivý. Návrh rady města prošel hladce.

Zastupitel Roman Málek (Koalice pro Chrudim) měl na schůzi hned několik vstupů


Splní, co slíbili? Tento článek si pečlivě uschovejte, dejte si v počítači do záložky. Abyste za čtyři roky před dalšími volbami mohli vystavit lídrům v nedávných komunálních volbách vysvědčení. Následující rozhovory jsme s nimi totiž dělali před volbami, kdy není nic snažšího než voličům slíbit pečené holuby až do úst. Vyzpovídali jsme je před třemi týdny z následujících třech okruhů: Jaký problém je podle vás ve městě nejpalčivější? Máte plán, jak ho vyřešit? Co se dosavadnímu vedení města

/ANKETA/ Ještě před volbami jsme položili otázku odcházejícímu zastupitelstvu Chrudimi: Co se vedení města podařilo a naopak?

Šárka Trunečková, SNK ED:


Šárka Trunečková, 52 let, koordinátorka projektu Zdravé město Chrudim Zdroj: archiv Jsem ráda, že se podařilo zrealizovat projekty, které byly připraveny v rámci minulého volebního období – skatepark, vybudování sjezdu ke sportovištím, revitalizace přednádražního prostoru nebo náhonu ve Střeleckém parku.
Myslím si, že nyní nejsou jasně

V Chrudimi upevnilo svou pozici vítězné hnutí ANO se starostou Františkem Pilným

/FOTOGALERIE NOVÝCH CHRUDIMSKÝCH ZASTUPITELŮ/ Kandidáti hnutí ANO 2011 slaví v Chrudimi vítězství. Získali 31,59 procent hlasů, celkem tedy kulatých 58 300. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu tak obsadí deset křesel.
Kliknutím zvětšíte 27 fotografií v galerii ›
František Pilný, 45 let, starosta města Chrudim | Foto: archiv
"Jeden mandát nám unikl o půl procentního bodu, mohli jsme mít jedenáct zastupitelů. Jen pro

Současný starosta Chrudimi František Pilný má velkou naději, že bude ve své funkci pokračovat. Jeho ANO bude mít deset zastupitelů.Hnutí ANO 2011 v komunálních volbách získalo v Chrudimi deset mandátů. Zastupitelstvo je sedmadvacetičlenné, což znamená, že stačí k sobě přibrat čtyři zastupitele a nadpoloviční většina je jasná. Povolební jednání začala v neděli, ovšem veřejnost si bude muset na výsledky ještě počkat.


Sdružení nezávislých kandidátů Evropští demokraté (SNK ED) získalo ve volbách


Kandidáti hnutí ANO 2011 slaví v Chrudimi vítězství. Získali 31,59 procent hlasů, celkem tedy kulatých 58 300. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu tak obsadí deset křesel.
„Jeden mandát nám unikl o půl procentního bodu, mohli jsme mít jedenáct zastupitelů. Jen pro srovnání: jedenáct mandátů bylo v Chrudimi v roce 1994, kdy je obsadilo Občanské fórum. Chtěl bych všem voličům poděkovat, vážím si jejich podpory a důvěry,“ uvedl v sobotu při večerní oslavě chrudimský starosta František

Město rozhodlo, obává se o zdraví návštěvníků.

Chrudimská pouť nebude. Chrudim – Chrudimští radní s definitivní platností rozhodli, že letošní Salvátorská pouť, která se tradičně koná počátkem srpna, kvůli koronavirovým opatřením a obavám o zdraví návštěvníků nebude. Město tak zamítlo i možnost přenechat pořádání věhlasné pouti s třísetletou tradicí některému ze tří zájemců, kteří se kvůli skeptickému postoji raadnice už dříve nabídli. Ve dvou případech jde o provozovatele atrakcí, třetím je