Deník

Chrudim – Letošní Salvátorská pouť se v srpnu konat nebude, oznámilo vedení města. Důvodem je nejistá situace v případném dalším pokračování koronavirové nákazy.
Radnice čekala do poloviny května a potom s ohledem na zdraví obyvatel tuto vyhlášenou akci s třísetletou tradicí zrušilo. Nikdo totiž nemá jistotu, jaká budou vládnout opatření nařízená ministerstvem zdravotnictví.
V těchto dnech se ale ozvali hned dva zájemci o provozování pouti, kteří slibují perfektní organizaci i přísná

Letošní Salvátorská pouť se v srpnu konat nebude, oznámilo v uplynulých dnech vedení města. Důvodem je nejistá situace v případném dalším pokračování koronavirové nákazy. Radnice čekala do poloviny května a potom s ohledem na zdraví obyvatel tuto vyhlášenou akci s třísetletou tradicí zrušilo. Nikdo totiž nemá jistotu, jaká budou vládnout opatření nařízená ministerstvem zdravotnictví.


"V těchto dnech se ale ozvali hned dva zájemci o provozování pouti, kteří slibují perfektní organizaci i

Chrudim – Narodil se sice v Plzni a v Chrudimi naposledy vystupoval v roce 2004, přesto město, které je spjato hlavně s loutkářstvím, uvažuje o tom, že jedna z jeho ulic ponese jméno po několikanásobném zlatém slavíkovi Karlu Gottovi.

ROZHODNOUT BY MOHLO REFERENDUM

Propagátorem této myšlenky je i tamní starosta František Pilný. „Byl bych rád, kdyby tady ulice Karla Gotta v


STALO SE... ČERVEN 2019

Chrudim – Chrudimský starosta František Pilný (ANO) neuspěl při volbě představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim). Město je přitom s 21 procenty akcií největším podílníkem VaKu.
Valná hromada VaKu zvolila ze šesti kandidátů čtyři nové členy představenstva: hlineckého starostu Miroslava Krčila, starostu Slatiňan Ivana Jeníka, starostku Luže

Vedení chrudimské radnice odložilo projednání střednědobého rozvoje města až na příští zářijovou schůzi.

Chrudim – Někdejší politik sociální demokracie a poválečný československý ministr průmyslu Bohumil Laušman (na snímku) je čestným občanem města Chrudim. Tedy pro pořádek: Rodák z nedalekého Žumberku jím pravděpodobně nikdy

Chrudimský starosta František Pilný (ANO) neuspěl při volbě představenstva společnosti Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim). Město je přitom s 21 procenty akcií největším podílníkem VaKu a historicky.


Valná hromada VaKu zvolila ze šesti kandidátů čtyři nové členy představenstva: Hlineckého starostu Miroslava Krčila, starostu Slatiňan Ivana Jeníka, starostku Luže Veroniku Pešinovou a

Chrudim – V Chrudimi plánují opravit nejen pěší lávky u Komerční banky a v Úzké ulici, ale také most v Soukenické ulici. Zatímco lávky jsou uzavřené, na most nadále můžou chodci i auta.
„Most má narušenou nosnou betonovou konstrukci,“ řekl místostarosta Aleš Nunvář. Most přes říční náhon se nachází mezi

V Chrudimi začalo personální zemětřesení v městských společnostech. Technické služby mají místo pěti jednatelů jen tři.
Chrudim – Chrudimští radní v pondělí odhlasovali řadu personálních změn ve vedení městských společností.
Na následné tiskové konferenci také potvrdili výměnu v dozorčí radě Elektráren Opatovice. V té

Stavba nového terminálu veřejné dopravy v prostoru před chrudimským vlakovým nádražím začne s velkou pravděpodobností letos v září.

Okolí chrudimského vlakového a autobusového nádraží. / Foto: Deník/ Marek Nečina
Chrudim může při realizaci stavby počítat s třicetimilionovou dotací z programu Integrovaných územních investic

Z provozování chrudimského Muzea barokních soch vzniká ročně ztráta 2,5 milionu. Z památky a výstavní expozice, kterou spravuje městská kulturní organizace Chrudimská beseda, totiž plynou jen pramalé příjmy.


Výrok, že se turisté do muzea nehrnou, by byl milosrdný opis skutečnosti. Návštěvnost je jednoduše mizerná.
Muzeum nicméně funguje a

Chrudim – Chrudimští radní schválili písemně formulované zásady pro vydávání Chrudimského zpravodaje. Mají v něm zajistit dostatek prostoru pro publikování článků nebo polemických textů z pera opozičních zastupitelů. Uvedené zásady doposud neměly písemnou podobu, takže redakční rada měsíčníku se při rozhodování o